Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Wręczenie medali Bene Meritus dla zasłużonych działaczy rejonu Włocławka,

2022-02-17 10:51
      W dniu 14 lutego 2022 r w siedzibie Ośrodka Finansowo-Księgowego we Włocławku, Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD odbyło się uroczyste spotkanie członków władz okręgowych reprezentujących rejon włocławski z grupą przedstawicieli ogrodów szczególnie zasłużonych dla rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.
     W spotkaniu z ramienia OZ uczestniczyli: I Wiceprezes Okręgu - Leszek Konefał, sekretarz Okręgu -Mirosław Piechocki, członek OZ Stanisław Mrówczyński oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Okręgu - Janusz Pączkowski.
     W trakcie dyskusji poruszano wiele istotnych zagadnień związanych ze zmianami przepisów wprowadzanych przez rząd oraz problemy występujące w kilku słabszych organizacyjnie ogrodach naszego rejonu.
       Z okazji 40 - lecia powołania Polskiego Związku Działkowców, I Wiceprezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD - Leszek Konefał wręczył  szczególnie zasłużonym działaczom Medale Jubileuszowe BENE MERITUS nadane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców – p. Eugeniusza Kondrackiego.
 Medale otrzymały członkinie zarządu ROD Transportowiec w Wieńcu Zalesiu: Ewa Koprowska, Teresa Frankowska oraz Jadwiga Gawrysiak.  Panie wraz z prezesem Bogdanem Nowickim oraz sekretarzem Stanisławem Mrówczyńskim stworzyli dobrze zorganizowany i działający zarząd który stał się wzorcowym dla innych ogrodów w rejonie.
     Jednocześnie medale 40 - lecia  wręczone zostały członkom pocztu sztandarowego
naszego rejonu:
- Wiesław Górecki - chorąży sztandaru, były wieloletni prezes ROD Ceramik we Włocławku.
- Janusz Tomaszewski - asystent - wieloletni prezes ROD Azoty I we Włocławku, oraz
-  Mirosław  Rogiewicz - asystent  wieloletni społeczny instruktor SSI ROD Azoty I
       Wyróżnieni podziękowali za zaszczytne wyróżnienie obiecując dalszą działalność na rzecz rozwoju PZD. 
Spotkanie odbyło się przy skromnym poczęstunku i przebiegło w sympatycznej , koleżeńskiej atmosferze
 
Opracował:
Mirosław Piechocki – Sekretarz Okręgu
 
 
 
 
 
Facebook