Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Świąteczne spotkanie zarządów grudziądzkich ogrodów działkowych.

2022-12-18 20:50
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19, Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych Miasta Grudziądza spotkały się na świąteczno-noworocznej uroczystości. Reaktywowane Kolegium Prezesów miało zaledwie miesiąc po swoim wyborze na zorganizowanie spotkania. Postanowiono, że tegoroczna uroczystość odbędzie się w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka”. Zorganizowano catering, zaproszono gości. Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, wspólnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej społeczności 16 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie,  bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem.
Ogromnym zaszczytem było gościć na spotkaniu, Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Łukasza Kowarowskiego, a także Radnego Rady Miejskiej Pana Marka Czepka. Magiczna i rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim. Wiceprezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Mieczysław Chrapiński, w imieniu Prezesa Okręgu oraz własnym złożył obecnym życzenia świąteczno-noworoczne. Przewodnicząca Kolegium Prezesów, wprowadziła zebranych w atmosferę świąt
 
„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”
 
Witam wszystkich na uroczystości zorganizowanej z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jest to wspaniała okazja do wymiany świątecznych życzeń, ale jest to także czas refleksji i weryfikacji dla każdego z nas, aby światło Słowa, które stało się ciałem, ukazało nam coraz lepiej, kim jesteśmy i jaka jest nasza misja.
W tym okresie każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Niech dzisiejszy niepowtarzalny wieczór sprawi, by w naszych sercach nigdy nie zgasła iskra, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. Biały opłatek, goszczący w polskich domach, na stole tylko raz w roku. Jest symbolem braterstwa, miłości, pokoju i pojednania. Niech ten biały chleb symbolicznie przełamany, będzie znakiem pokoju w naszych sercach i na świecie. Wesołych Świąt!
Prezydent Grudziądza (członek PZD) poproszony został o wzniesienie toastu, w krótkim wystąpieniu opowiedział o swojej przygodzie z „działkowaniem”, życzył wielu szczęśliwych chwil na swoich oazach zieleni. Na swoim profilu Facebook zamieścił:  „...Bardzo dziękuję za zaproszenie, a także za mile spędzony czas, rozmowy oraz świąteczną atmosferę spotkania...”   
Wigilia upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują społeczność działkową.
 
 
 
mgr Małgorzata Jasińska - Przewodnicząca Kolegium Prezesów Zarządów ROD m. Grudziądza.
 
 
 
 
 
Facebook