Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Listopadowy „Mój Ogródek” – od 19.10 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2022-10-19 16:03

W wydaniu listopadowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, wiele inspiracji oraz praktycznych porad. Aby nie przeoczyć istotnych zadań w tym terminie, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Mamy jesień i to niekoniecznie złotą. Nie oznacza to jednak jeszcze końca naszej przygody z ogrodem w tym roku. Teraz najważniejsze jest przygotowanie go do zimy. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po przedzimowych pracach. Zajrzyjcie do naszego tematu miesiąca „Plan na zimę” i sprawdźcie co jeszcze trzeba zrobić. 

W numerze czekają na Was ponadto:

Uprawy na parapecie cz. 1 kiełki i microgreens – Poza sezonem wegetacyjnym też możemy uprawiać warzywa i zioła. Sposobów na własne, różnorodne zieleniny jest kilka. Dla amatorów ogrodnictwa parapetowego jesień to doskonały czas uprawę kiełków i microgreens. Podpowiadamy jak je z sukcesem uprawiać. Wykorzystajmy zatem parapety do zapewnienia sobie wartości odżywczych jesienią i zimą. 


Miniazalie – Azalie należą do najpiękniejszych roślin, które zachwycają barwnymi kwiatami pokrywającymi bardzo szczelnie całe rośliny. Te długowieczne krzewy są też zróżnicowane pod względem wielkości. Szczególnie polecamy te miniaturowe, wyróżniające się wieloma możliwościami zastosowań.

 


Owocowe pnącza cz. 1 cytryniec chiński – Różnorodność gatunkowa jest bardzo ważna, zatem dobrze mieć na swojej działce wiele gatunków roślin użytkowych. Jedną z nietuzinkowych pozycji jest cytryniec chiński. To interesujące pnącze o jadalnych owocach, które warto posadzić ze względu na ich walory prozdrowotne, jak i dekoracyjne. Krzewy o wijących się pędach na pergoli lub ogrodzeniu będą ciekawą ozdobą działki. Wyjaśniamy jak uprawiać ten gatunek, aby zabrać dużo owoców.


Sezon na jarmuż i brukselkę – Trwa zbiór warzyw kapustnych odpornych na niskie temperatury – jarmużu i brukselki. Na naszych stołach nie należą one do ulubieńców, a można z ich udziałem wyczarować zaskakująco pyszne i zdrowe dania. Przedstawiamy propozycje smacznych potraw, by oswoić te warzywa.

 


Budujemy z europalet – Europalety są wytrzymałym i wdzięcznym konstrukcyjnie materiałem i doskonale się sprawdzą w roli m.in. mebli, jeśli chcemy wcielić w życie ideały ruchu zero waste – czyli zamiast kupować nowe, przetwarzamy to co mamy. Wyjaśniamy co ciekawego można z nich wyczarować i jak wykonać komplet wypoczynkowy

 


Zdrowe chipsy – Chipsy są jedną z najbardziej ulubionych przekąsek, po które sięgamy. Przyjemnie chrupią, są pełne smaku i świetnie wpasowują się jako smaczny dodatek podczas spotkania ze znajomymi. Są też bardzo lubiane przez dzieci. Niestety, skład sklepowych chipsów najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Proponujemy więc zdrową alternatywę, a wykorzystywać do tego celu możemy większość dostępnych teraz warzyw korzeniowych i owoców.

 


Ogród „boheme” – Jeśli chcesz wprowadzić na swojej działce trochę świeżości, zastosuj elementy w stylu boho. Wprowadzisz w ten sposób do ogrodu luz inspirowany stylem życia artystycznej bohemy sprzed dekad. Tego typu aranżacje mają dużo lekkości. Wyjaśniamy, które rozwiązania i materiały najlepiej wybrać i jakie rośliny będą najlepsze.

 

Facebook