Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Lipcowy „Mój Ogródek” – od 20.06 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2022-06-21 11:57

W lipcowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy https://bit.ly/3gO1cnV , w którym znajdziecie aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Jeśli macie problem, zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

Lipiec to pełnia lata. Ogród bądź działka może stać się dla nas prawdziwym ukojeniem. W najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was wyjątkowy temat miesiąca „Ogród kojący”, czyli praktyczny poradnik jak zadbać o to, żeby w ogrodzie wykorzystać w największym stopniu jego kojący zmysły potencjał. (str. 4-5)

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Warzywnik „doskonały” – Wczesne warzywa szybko się kończą, ale nie należy się tym martwić. Teraz można zacząć prace przygotowawcze pod uprawę kolejnych warzyw. Stworzenie „doskonałego” warzywnika nie będzie wyzwaniem, jakby się mogło wydawać. Bez większego wysiłku można stworzyć łatwy w uprawie, bogaty w gatunki, długo plonujący, atrakcyjny i pachnący warzywnik. Tylko u nas, znajdziecie takie wyjątkowe pomysły na oryginalny ogród warzywny. 
  • Ile wody? – Kwestia zapotrzebowania roślin na wodę staje się szczególnie istotna podczas letnich upałów. Warto przy tym wiedzieć, od czego zależą potrzeby wodne roślin, oraz które z nich wymagają mniej lub więcej wody dla prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy jak właściwie dobrać rośliny uwzględniając te potrzeby. 
  • Cięcie po owocowaniu – Zabieg cięcia jest rozciągnięty w czasie. Zaczyna się już pod koniec zimy i trwa do poł. V. Później rośliny sadownicze można ciąć w VII–VIII, co jest często pomijane i niedoceniane. A przecież cięcie po zbiorach to dla niektórych gatunków konieczność. Radzimy jak wykonać zabieg, by pozytywnie wpływał na kondycję, kwitnienie i owocowanie. 
  • 7 grzechów głównych w uprawie pomidora – Nie zawsze trud włożony w uprawę pomidorów daje zadowalające efekty. Wystarczy jednak poznać najczęściej popełniane błędy i je wyeliminować, aby cieszyć się z pięknie wybarwionych, słodkich i pachnących pomidorów prosto z krzaka. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby móc cieszyć się udanymi plonami. 
  • Antracytowe dodatki – W tym sezonie pojawiła się moda na dekoracje, dodatki, pojemniki, osłonki, ściany murków w kolorze antracytowym – ma on odcień bardzo podobny do czerni – jest od niego dosłownie o ton jaśniejsza, o chłodnym zabarwieniu. Jak umiejętnie wprowadzić taki kolor na działkę? 
  • Pomysły na oszczędzanie – Czy w ogródku możemy wprowadzić pewne oszczędności? Tak, to możliwe! Ceny materiałów, robocizny i surowców nieustannie rosną. Nie jest to jednak jedyny powód szukania oszczędności. Kolejny to ambitne plany wykonania całej rabaty lub sporej części ogrodu naraz. Możemy wybrać tańsze materiały i mniejsze sadzonki, ale możemy też zmienić sposób myślenia o ogrodzie, by był mniej czasochłonny i kosztochłonny. Sprawdźcie nasze pomysły na oszczędności w ogrodzie. 
  • Walka z mchem Mech zasiedla nawet najbardziej niegościnne podłoża. Brak korzeni, odporność na suszę i ogromny potencjał do rozsiewania się za pomocą zarodników czynią go trudnym przeciwnikiem. Poznajcie skuteczne metody na pozbycie się mchu z trawnika i trudnych miejsc na działce. 
Facebook