Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Granty z ARiMR, pozytywny aspekt kończącego się roku.

2022-12-05 10:25
Szansa na pieniądze dla ogrodów  działkowych. Taką wiadomość na początku czerwca można było usłyszeć w mediach. Pilotażowy program wsparcia dla działkowców "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych".  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza konkurs na nabór wniosków o przyznanie grantów w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, Działania 2.5. - Poprawa jakości środowiska miejskiego, Osi priorytetowej: II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w terminie od dnia 30 maja 2022 r.  Dofinansowanie tych projektów, które w największym stopniu przyczynią się do rozwoju zielonej infrastruktury. Wsparcie ogrodów bez wkładu własnego, pojedynczy grant w wysokości od  10 tysięcy do 100 tysięcy. To pierwszy i bardzo ciekawy program, który będzie realizowany w celu ochrony kwiatów, przyrody, poszerzy wiedzę o owadach zapylających. 
W zarządach pojawiło się pytanie ubiegać się, czy nie ma to sensu? Wiele zarządów podjęło decyzję po udziale w organizowanych przez Okręgowy Zarząd szkoleniach, które wskazały główne cele, na które przeznaczyć otrzymane środki. Otrzymane wsparcie można przeznaczyć m.in. na tworzenie i odnowienie zieleni, w tym nasadzenia roślin miododajnych i owocowych, rozwój zielonych ścian, ekranów i dachów, leczenie i umacnianie starych drzew, naturalne nawożenie, zatrzymanie i zagospodarowanie wody opadowej, w tym zakładanie oczek wodnych, tworzenie dogodnych warunków dla zwierząt zapylających, w tym uli pszczelich,  zakup sprzętu przydatnego w pracach ogrodniczych, przygotowanie ścieżek edukacyjnych. To pierwszy program, który wpisuje się w oczekiwania samych działkowców. To przecież program, który wyniknął bezpośrednio z tego, że Związek oraz działkowcy zainterweniowali, że warto byłoby pobudzić taką potrzebę rozbudowy właśnie terenów zielonych, które  w miastach są zielonymi płucami, które są miejscem spotkań, rekreacji i źródłem zdrowej żywności.  
Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, podjął można powiedzieć wyzwanie, aby przy nieocenionej pomocy pracowników Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, złożyć wniosek o grant w ramach III etapu konkursu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.  Z drżeniem serca odbieraliśmy emaile z pismami o  uzupełnienie wniosku na etapie oceny formalnej i merytorycznej, aż przyszedł ten wymarzony w temacie: Pozytywna ocena merytoryczna -udało się -  Mamy To. Nasz projekt pn. Niezapomina(jka) MY! O ekologii, otrzymał 37 punktów, zadania które zrealizujemy w ramach projektu, to : zakup rębaka, hoteli dla owadów zapylających, piły spalinowej, kosiarki samojezdnej, tablic edukacyjnych, sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego ROD oraz zewnętrzne betonowe piłkarzyki,  kwota grantu 98 400 złotych.
W dniu 02.11.2022 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy o powierzenie grantu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto w tym miejscu zapytać , czy członkowie rodziny działkowej docenią nasze starania?  Oczywiście czas pokaże. Pierwsza transza grantu wpłynęła na rachunek bankowy i została wykorzystana na zakup kosiarki samojezdnej oraz piły spalinowej. Teraz czas na przystąpienie do rozliczenia pierwszej transzy grantu.  
 
Małgorzata Jasińska - Prezes Zarządu ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu
 
Facebook