Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Apel do zarządów ROD OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD ws. obchodzonego jubileuszu 120-lecia

2017-06-02 13:07

Apel

Do zarządów ROD Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD

 

Jubileusz 120-lecia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich to podniosłe i ważne wydarzenie. Dla całej społeczności działkowej jest powodem  do wspólnego świętowania pełnego wspomnień i wzruszeń. Celem działań Polskiego Związku Działkowców jest  połączenie przeszłości, z teraźniejszością, stworzenie okazji do sentymentalnego spotkania wszystkich tych, którzy kiedyś tworzyli i nadal tworzą piękną historię ogrodnictwa działkowego na terenie całej Polski.

Jubileusz to wydarzenie, które pozwala na zweryfikowanie dorobku organizacji skupiającej milionową rzeszę mieszkańców miast i miasteczek, a także jest okazją do osobistego zmierzenia się z jej tradycją, systemem wartości i wypracowaną renomą. Podkreślić należy , że idea ogrodnictwa działkowego oraz cała społecznością działkowa, stworzona przez pokolenia społeczników i działaczy, którzy oddali  swoje umiejętności, entuzjazm i serce, torując drogę do jej dzisiejszych sukcesów.  Dzięki  entuzjazmowi i zaangażowaniu prekursorów idei działkowej udało się stworzyć piękną historię Polskiego Związku Działkowców, a także daje możliwości otwarcia się na nowe  wyzwania.

Patrząc wstecz  te 120 szczęśliwych lat i wiele sukcesów nie było by możliwych bez wspaniałego zespołu tworzącego nasze stowarzyszenie oraz ludzi z Prezesem Eugeniuszem Kondrackim na czele. Nasz rozwój to zasługa wszystkich działkowców, nie samego zarządu czy pojedynczych osób, ale wszystkich razem, bo działamy zespołowo- z ideą W jedności siła.

Misja, jaką obecnie pełnią ogrody działkowe, a także działacze wszystkich szczebli jest bardzo odpowiedzialna. Właśnie na barkach społeczników oraz  młodych pokoleń działkowców spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż wprowadzają oni ogrody na nowe tory rozwoju, otwierają bramy dla dzieci i młodzieży, aby odkrywali tajniki wiedzy ogrodniczej, ale także rozwijali pasje, talenty, uczyli się wartości i szacunku do przyrody, a tym samym kształtowali osobowości . To nie jest  łatwa praca i nie od razu przynosi efekty, zdarza się, że dopiero po latach ludzie doceniają, jak wiele zawdzięczają przyrodzie, działce, ale również ludziom, których spotkali na swej drodze.

 

Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski

Polskiego Związku Działkowców

 

 

 

 

 

 

Facebook