• Slider 15

Aktualności

 

 • Od 20.07 w sprzedaży sierpniowy „Mój Ogródek”! Przeczytaj i poleć innym działkowcom!

  W wydaniu sierpniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć ważnych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl. W sierpniu cieszymy się pełnią lata, pięknem kolorów kwitnącej przyrody. W tym wydaniu zachęcamy do uprawy rudbekii. 

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu PZD Stop Suszy

  Aktualnie w naszym kraju trwa susza. Brak opadów i wyjątkowo wysokie temperatury powietrza to fakt, który zauważamy wszyscy. Powszechnym widokiem w miastach, ale także na działkach, stały się ogromne przestrzenie suchych trawników. Spowodowane jest to m.in. zbyt niskim koszeniem murawy, które sprzyja parowaniu wody i szybkiemu zmniejszaniu się jej zawartości w obrębie strefy korzeniowej, co powoduje zasychanie roślin. 

  Komentarze: 0Więcej
 • STANOWISKO Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 12 lipca 2023 r. w sprawie konieczności stosowania obowiązujących zasad i opłat wynikających z przyznawania prawa do działki w ROD

  W ostatnich latach nastąpiło wzmożone zainteresowanie działkami w rodzinnych ogrodach działkowych. Pociąga to za sobą dynamiczny wzrost liczby kandydatów na nowych działkowców. Taka sytuacja powoduje, że w wielu miejscach listy oczekujących wydłużają się ze względu na brak wolnych działek.  

  Komentarze: 0Więcej
 • XIX posiedzenie Krajowej Rady PZD

  Dnia 12 lipca 2023 r. odbyło się XIX posiedzenie Krajowej Rady PZD pod przewodnictwem Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. W posiedzeniu uczestniczył także I Zastępca Przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej Pan Bogusław Dąbrowski oraz prezesi Okręgów niebędący członkami KR PZD. Posiedzenie odbyło się stacjonarnie w Warszawie.

  Komentarze: 0Więcej
 • Wymiana książek w ROD „Chemik” w Grudziądzu.

  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym  „Chemik” w Grudziądzu utworzone zostało miejsce do wymiany książek tzw. bookcrossing (wymiana książek). Szafa z książkami stanęła na tarasie domu działkowca. Egzemplarze znajdujące się w szafie pochodzą z prywatnych zbiorów działkowców z tego ogrodu. Wśród miłośników ogrodnictwa działkowego jest wielu czytelników, którzy kupują książki.

  Komentarze: 0Więcej
 • Za głupotę i cwaniactwo musisz zapłacić!

  Stałe zamieszkiwanie na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego było i jest surowo zakazane, w obecnym porządku prawnym uregulowane jest  to w art. 12 Ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 roku. Niestety, niektórzy działkowcy przekonani są, że skoro byli u notariusza to działka jest w 100 % ich własnością i mogą robić co tylko zapragną. A tak niestety nie jest.

  Komentarze: 0Więcej
 • Szczęście, które nazywa się działka w ROD.

  Zapotrzebowanie na działki w miastach i miasteczkach w całej Polsce, jest ogromne, młodzi ludzie poszukują działek, a ich ceny wywindowały bardzo wysoko. Okres pandemii Covid 19, który zdominował wszystko, wiele nauczył każdego z nas. Odświeżył naszą świadomość znaczenia ogrodów dla naszego fizycznego i psychicznego samopoczucia. Wiele osób po raz pierwszy od lat spędzało na swoich działkach dzień za dniem, dla wielu były to najcudowniejsze chwile, odkąd sięgali pamięcią.

  Komentarze: 0Więcej
 • Za nami jubileusz 35-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „SASANKA” w Lubieniu Kujawskim

  W dniu 25 czerwca 2023 roku odbyły się uroczystości z okazji 35-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „SASANKA” w Lubieniu Kujawskim. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w tamtejszym kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz zrzeszonych działkowców oraz zaproszonych gości na teren ROD.

  Komentarze: 0Więcej
 • Od 20.06 w sprzedaży lipcowy „Mój Ogródek”! Przeczytaj i poleć innym działkowcom!

  W wydaniu lipcowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć ważnych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl. Lipiec to pełnia lata, cieszymy się bogactwem kolorów kwitnącej przyrody. W tym wydaniu zachęcamy do uprawy róż. 

  Komentarze: 0Więcej