Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 29 listopada 2016 roku uruchamia dyżury prawne, w kazdy wtorek od godziny 09:00 do 15:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Aktualności Chełmżyńskie

Aktualności Chełmżyńskie - Galeria 3

Zima

Zima

Wiosna

Wiosna

Lato

Lato
 • Jesień
  Jesień
 • Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD Chełmży, J. Strzałkowski
  Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD Chełmży, J. Strzałkowski

 Rodzinne Ogrody Działkowe miasta Chełmży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

 • Piękna działka i piękna altana

   

  •  2 września w Zabrzu podczas Krajowych Dni działkowca Zabrze 2016 Krajowa Rada PZD podała do publicznej wiadomości wyniki konkursu na „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016", „Wzorowa Działka Roku 2016”, „Wzorowa altana”. Laureatami konkursu „Wzorowa altana” zostali Genowefa i Józef Strzałkowski z Chełmży. Ich działka znalazła się również wśród działek wyróżnionych w ramach konkursu „Wzorowa Działka Roku 2016”. Dyplomy i nagrody wręczył działkowcom z Chełmży, Prezes Polskiego Związku Działkowców - Pan Eugeniusz Kondracki.
    
 • Wyróżnienie dla Przyjaciela Chełmżyńskich Ogrodów Działkowych

    Teresa Podlas - Kozłowska Wiceprezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZDpodczas Gminnych Dożynek Gminy Chełmża 2016 w miejscowości Skąpe wręczyła Jackowi Czarneckiemu Wójtowi Gminy Chełmża Odznakę "ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW".

 • Podziękowanie za współpracę w 35-lecie PZD.

     20 sierpnia bieżącego roku przedstawiciele Chełmżyńskiej Rady Działkowców uczestniczyli w Kiełbasinie gmina Chełmża na uroczystych obchodach 10 rocznicy wznowienia działań Koła Gospodyń Wiejskich. W trakcie uroczystości Józef Strzałkowski przekazał okolicznościowy dyplom łącznie z publikacjami PZD popularyzującymi ruch działkowy. Pobyt działkowców w Kiełbasinie to następstwo przygotowania w 2015 roku na Okręgowy Dnia Działkowca – „Chełmża 2015” kilkunastu dań dla 500 uczestników.

 • Jak szukać Przyjaciół?

    Sukces organizacyjny imprez działkowych na terenie Chełmży to duża zasługa wielu mieszkańców gminy Chełmża i miasta Chełmży. Częci tym, którzy pomagali CHRD w minionych 35 latach działkowcy Chełmży podziękowali okolicznościowymi dyplomami i kwiatami na Gminnych Dożynkach  w Skąpy Podziękowania otrzymała Katarzyna Orłowska, Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie, Koło Gospodyń w Kiełbasinie i Mariusz Gumiński.

 • Najstarszy działkowiec z Chełmży.

    W 1935 roku Józef i Stanisława Różyńscy jako bez­robotni żyjący z 25 zł zasiłku wylosowali działkę nr 57 w ogrodzie nr 3, dzisiaj ROD „OD NOWA”. Liczyli, że wybudują na niej swój mały ukochany domek. Nieste­ty II wojna światowa pokrzyżowała im plany. Zdołali tylko wybudować z drewna małe pomieszczenie go­spodarcze, które przetrwało do 1997 roku. Od samego początku działka dla rodziny Różyńskich stała się miej­scem wypoczynku. Zbierane z niej plony stanowiły bardzo znaczące uzupełnienie domowej spiżarni. 

 • Pszczelarze z Chełmży otrzymali sztandar.

    W dniu 19 czerwca b.r. Terenowe Koło Pszczelarzy w Chełmży w 50 rocznicę powstania otrzymało sztandar ufundowany przez Jerzego Czerwińskiego Burmistrza Miasta Chełmży , Jacka Czarneckiego Wójta Gminy Chełmża i wielu innych sponsorów.

 • Lekcja ekologii w ROD „Wodnik” w Chełmży

     14 czerwca b.r. Chełmżyńscy działkowcy zorganizowali w ramach "Otwartego programu rozwoju społecznego ROD" imprezę pod nazwą:  "DNI OTWARTE RODZINNYCH OGRODÓW MIASTA CHEŁMŻY" lekcję wychowania ekologicznego, na którą zaproszone zostały dzieci z Przedszkola „Tęczowa Kraina Zabaw” w Chełmży a także dzieci działkowców ROD „Wodnik”.

 • Pamiętamy. Rocznica Smoleńska.

    10 kwietnia bieżącego roku działkowcy Chełmży uczestniczyli w mszy świętej odprawionej w intencji członków polskiej delegacji, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku. Tradycyjnie wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą złożyli prezesi ROD Chełmży(Eugeniusz Sulencki, Józef Strzałkowski i Henryk Szczepański), a znicz zapaliły: Pani Ewa Rybacka i Maria Szczepańska.

 • List p. Józefa Strzałkowskiego do RPO.

    W normalnym kraju władza nie staje w obronie oszustwa i patologii. Takie rzeczy mogą być tylko w Polsce. Jest to smutne, bo sam uprawiam działkę i serce się kraje jak niszczony jest dorobek działkowców.

 • ROD Wodnik już po Walnym zebraniu sprawozdawczym

    12 marca bieżącego roku odbyło się Walne Zebranie ROD „Wodnik” w Chełmży. Członkowie ogrodu przyjęli bez uwag wszystkie projekty uchwał zaproponowane przez zarząd ogrodu. W sprawach różnych sekretarz Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Toruniu uznał zebranie jako wzorowo przygotowane i przeprowadzone. Pod tym względem może ono stanowić wzór dla  wielu ogrodów.

 • W 71 rocznicę wywózki

   4 marca w 71 rocznicę wywózki Polaków w głąb Rosji odbyła się uroczysta msza w intencji zmarłych chełmżan na Syberii.

  Po jej zakończenie kilkuset mieszkańców Chełmży udało się pod pamiątkową tablicę odsłoniętą w lutym 1990 roku gdzie odbyła się zasadnicza część uroczystości.
   Pod tablicą złożone zostały wiązanki kwiatów.
 • Chełmżyńscy działkowcy uczcili żołnierzy wyklętych.

    28 lutego 2016 roku miały miejsce w Chełmży obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po uroczystej mszy .na której został odczytany przez posła K. Ardanowskiego  list Prezydenta RP Andrzeja Dudy kilkuset chełmżan i gości z okolicznych miast przeszło w marszu przez miasto składając wiązanki kwiatów pod tablicami Żołnierzy wyklętych.

 • W Chełmży rozpoczęła się kampania sprawozdawcza.

    3 lutego w Sali Kolumnowej pod Ratuszem odbyło się spotkanie prezesów chełmżyńskich rodzinnych  ogrodów działkowych z Czesławem Kozikowskim sekretarzem Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD. 

 • Działkowcy pamiętają...

    21 stycznia bieżącegoroku na chełmżyńskim Rynku odbył się apel poległych przygotowany przez Komendę Hufca ZHP w Chełmży upamiętniający 96 rocznicę wyzwolenia miasta z pod okupacji pruskiej. W trakcie apelu delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a harcerze zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą wyzwolenie miasta. Wśród delegacji składających kwiaty była delegacja chełmżyńskich ogrodów działkowych.

 • O ważnych sprawach u komendanta

   13 b.r. miesiąca prezesi chełmżyńskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych  wzięli udział w spotkaniu z komendantem Komisariatu Policji w Chełmży.

  Komendant podinspektor Mariusz Sobiecki omówił problemy bezpieczeństwa w Chełmży. Poinformował prezesów o ilości kradzieży na chełmżyńskich ogrodach.

 • Ogrody też promują miasto

   Chełmżyńscy działkowcy to prężna organizacja najliczniejsza w naszym mieście. W tym roku ogrody obchodzą 80-lecie powstania. Szykuje się wielka feta. Pomysł na organizację dożynek połączonych z obchodami 80. rocznicy założenia ogrodów zrodził się na posiedzeniu Chełmżyńskiej Rady Działkowców. 

 • Rocznica wywózki

    6 marca b.r. w Chełmży odbyła się uroczystość upamiętniająca wywiezienie ponad 1,5 tysiąca mieszkańców powiatu toruńskiego w głąb Związku Radzieckiego. W tej licznej grupie  Polaków większość stanowili mieszkańcy Chełmży. 

 • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     1 marca b.r. po mszy świętej w konkatedrze chełmżyńskiej ulicami miasta przeszedł marsz mieszkańców  Chełmży poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 • Podziękowanie dla pocztu

   poczet sztandarowy, pzd chełmża, działkowcyPo apelu  upamiętniającym wyzwolenie Chełmży w styczniu 1919 roku J. Strzałkowski w imieniu Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD podziękował członkom pocztu sztandaru Chełmżyńskich Ogrodów Działkowych za godne reprezentowanie społeczności działkowców Chełmży na uroczystościach miejskich.

 • Rocznica wyzwolenia Chełmży

    21 stycznia w pomieszczeniach dawnego klubu „Pod Ratuszem” spotkali się prezesi chełmżyńskich ogrodów działkowych. W spotkaniu uczestniczył Czesław Kozikowski I Wiceprezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD. Zapoznał on zebranym z aktualnymi problemami, nad którymi pracuje Krajowa Rada PZD. 

Facebook