Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Aktualności

 • Szkolenie dla Komisji Rewizyjnych

  2022-03-01 10:42

  Jak stworzyć profesjonalny webinar? - ExceloPrzewodniczący Ogrodowych Komisji Rewizyjnych zaproszeni zostali na szkolenie online. Webinarium rozpoczął Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Piotr Gadzikowski, który powitał uczestników szkolenia. Następnie głos zabrał Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pan Janusz Pączkowski, który na wstępie podkreślił, że jest zwolennikiem szkoleń stacjonarnych, ale w obecnej sytuacji uczy się nowej formy. Przewodniczący przedstawił niezwykle ważną rolę jaką pełnią Komisje Rewizyjne w Rodzinnych Ogrodach Działkowych , to do nich należy kontrola działalności statutowej i finansowej Zarządu ROD.

 • Narada szkoleniowa dla skarbników ROD - Polski Ład

  2022-02-28 10:19

  Co to jest webinar, jakie są narzędzia i jak pozyskiwać nim klientów? - dogadamycie.plDnia 25-02-2022 roku wypełniają uchwałę nr 40/2022 Krajowego Zarządu PZD z dnia 1 lutego 2022 roku w Okręgu Toruńsko -Włocławskim Polskiego Związku Działkowców odbyła się narada szkoleniowa dla skarbników  ROD prowadzona w postaci webinarium.

  Głównym tematem szkolenia, były zasady rozliczania wynagrodzeń w Polskim Związku Działkowców w związku z Polskim Ładem.

 • Uruchomiliśmy nową zakładkę - Rozkład Jazdy - Wydarzenia LIVE

  2022-02-28 10:08

  Urochomiliśmy nową zakładkę "Rozkład Jazdy - Wydarzenia LIVE", w której znajduje się aktywny kalendarz wydarzeń online organizowanych przez Wydawnictwo Działkowiec. 

  Nowa zakładka powstała z myślą o dotarciu z informacją o wydarzeniach do wszystkich zainteresowanych, a także, żeby każdy mógł w łatwy i szybki sposób zapoznać się z tematyką LIVE i WEBINARÓW.

 • Prawo dla działkowców – darmowy 90-minutowy webinar 15 marca, 18:30

  2022-02-28 09:48

  15 marca o godzinie 18:30 redakcja portalu www.mojogrodek.pl zaprasza na darmowy webinar „Prawo dla działkowców”. Dołącz do nas koniecznie, jeśli na poniższe pytania odpowiadasz twierdząco:

  Jesteś działkowcem, ale nie bardzo wiesz co Ci wolno, czego nie wolno i z czego to wynika?

  Gubisz się w gąszczu przepisów i stale szukasz odpowiedzi na Facebooku, a te są ze sobą sprzeczne?

  Chcesz się upewnić, że dobrze rozumiesz przepisy związkowe?

 • Live „Kwiaty cebulowe” – dowiedz się wszystkiego o sadzeniu i uprawie cebulowych wiosną

  2022-02-28 09:45

  Trudno sobie wyobrazić piękny ogród bez kwiatów. Mieczyki, dalie, begonie, kroskomie kochamy za kolory i długie kwitnienie. Na pewno warto je mieć w ogródku! Niedługo możesz je już posadzić, dlatego mamy dla Ciebie bardzo ciekawe spotkanie online!

 • Obejrzyj nagranie live „Czego nie sadzić” – dużo pożytecznej wiedzy!

  2022-02-28 09:43

  24 lutego, w trakcie live mieliśmy okazję poznać odpowiedź na pytanie „czego nie sadzić?” w przypadku drzew i krzewów. Ekspert - mgr inż. Piotr Banaszczak - dendrolog, architekt krajobrazu, kierownik SGGW Arboretum w Rogowie odpowiedział wyczerpująco na wiele pytań uczestników.

 • Obradował Krajowy Zarząd PZD

  2022-02-28 09:37

  W dniu 24 lutego 2022 roku Krajowy Zarząd PZD zebrał się na swoim kolejnym posiedzeniu on-line. Posiedzeniu przewodniczył Eugeniusz Kondracki Prezes PZD. Oprócz członków Krajowego Zarządu PZD udział w nim wzięła również Maria Fojt Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej.

 • KOMUNIKAT KRAJOWEGO ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW z dnia 25 lutego 2022 r. w sprawie realizacji zadań inwestycyjnych i remontowych w ROD w 2022 roku przy wsparciu od podmiotów zaliczanych do sektora finansów publicznych

  2022-02-28 09:35

  W ostatnim czasie do Krajowego Zarządu PZD dociera wiele informacji przekazywanych przez Zarządy ROD, iż znaczna część programów wsparcia finansowego kierowanego do ROD ze środków zewnętrznych przewiduje konieczność złożenia wniosku o dotację w terminie poprzedzającym odbycie Walnego Zebrania w ROD.

 • Obradował Krajowy Zarząd PZD

  2022-02-28 09:34
  monitorek.jpg

  W dniu 24 lutego 2022 roku Krajowy Zarząd PZD zebrał się na swoim kolejnym posiedzeniu on-line. Posiedzeniu przewodniczył Eugeniusz Kondracki Prezes PZD. Oprócz członków Krajowego Zarządu PZD udział w nim wzięła również Maria Fojt Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej.

 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 25 lutego 2022 roku w sprawie oceny funkcjonowania i powoływania Ośrodków Finansowo-Księgowych dla ROD w PZD

  2022-02-28 09:34

  Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców zapoznał się z informacjami przesłanymi przez Okręgi w sprawie funkcjonowania Ośrodków Finansowo-Księgowych. Wynika z nich, że według stanu na 1 stycznia 2022 roku w PZD działało 79 OFK. 

 • Wytyczne dla zarządów i komisji rewizyjnych ROD w sprawie przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych i konferencji delegatów w roku 2022

  2022-02-25 12:08
  zielony_znaczek.png

  Zbliża się okres walnych zebrań w rodzinnych ogrodach działkowych. KZ PZD Uchwałą nr 46/2022 przyjął wytyczne dla zarządów i komisji rewizyjnych ROD określające zasady odbywania walnych zebrań w 2022 roku. Broszura zawierająca te zalecenia oraz wzory druków niezbędnych do przeprowadzenia walnych zebrań została rozesłana do każdego ROD w dwóch egzemplarzach. W broszurze znalazły się także wytyczne do sporządzania sprawozdań finansowych ROD za 2021 rok i preliminarzy na rok 2022 wraz ze wzorami druków.

 • KOMUNIKAT KRAJOWEGO ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW z dnia 24 lutego 2022 r. W SPRAWIE POMOCY DLA ROD ZE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH W 2021 ROKU

  2022-02-25 12:06
  DZWONEK.png

  Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, na posiedzeniu w dniu 24 lutego 2022 roku, zapoznał się z informacją w zakresie wsparcia finansowego dla ROD w 2021 roku ze środków zewnętrznych. Materiał został przygotowany w oparciu o dane przekazane przez okręgi.

 • Nielegalni lokatorzy na działkach. Nie bądźmy obojętni!

  2022-02-24 09:47
  domek_niebieski.png

  Działki w ROD powinny być miejscem wypoczynku, prowadzenia upraw ogrodniczych, terenem który wpływa na poprawę standardów ekologicznych otoczenia. W ten obraz nie wpisują się działki nielegalnie zamieszkiwane przez osoby bezdomne. Niestety często efektem takiej sytuacji są pożary, kradzieże, zdarza się, że ginie człowiek. PZD apeluje  do zarządów ROD i wszystkich działkowców o reagowanie na łamanie prawa w ogrodach działkowych.

 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 23 lutego 2022 roku w sprawie współpracy PZD z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu pozyskania funduszy dla ROD

  2022-02-23 14:55

  Polski Związek Działkowców współpracuje z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie realizacji wspólnego programu „Ochrona i poprawa naturalnych komponentów środowiska oraz klimatu w miastach poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Według wstępnych założeń rodzinne ogrody działkowe miałyby możliwość występowania o granty (dotacje) na realizację projektów zgodnych z założeniami tego programu.

 • Spotkanie z Posłem na Sejm RP - Tomaszem Szymańskim

  2022-02-23 14:05

  W dniu 21 lutego 2022 roku odbyło się pełne pozytywnej energii spotkanie Prezesa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD p. Piotra Gadzikowskiego z Posłem na Sejm RP p. Tomaszem Szymańskim.

 • Szkolenie w trybie on-line dla nowych użytkowników działek

  2022-02-22 13:49
  webinarium.jpg

  W drugiej połowie lutego 2022 roku zaczęła odbywać się pierwsza w 2022 roku tura szkoleń dla nowych użytkowników działek prowadzona w postaci webinarium. Szkolenie w takiej formie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w czerwcu 2020 roku i zostało bardzo dobrze odebranie przez słuchaczy. Od tego czasu działkowcy sami proszą o zorganizowanie szkoleń w takiej formie. Obecnie szkolenia prowadzone są w oparciu o uchwałę numer 6/1/2022 Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD podjętą w dniu 5 stycznia 2022 roku.

 • Marcowy „Mój Ogródek” – od dziś w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

  2022-02-21 13:10

  W marcowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet dobrych inspiracji, porad i przepisów na udany sezon na działce.

 • Czytajcie „działkowca”!

  2022-02-21 13:06

  Nie przegapcie najnowszego – marcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie wiele praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 • Inwestycje w ROD. Dokumenty na walne zebranie

  2022-02-18 12:21
  kasa_monety.jpg

  Zbliża się okres walnych zebrań w ROD. Zarządy rodzinnych ogrodów działkowych, które planują inwestycje powinny przedstawić na WZ wnioski  określające zadanie, jego przewidywany koszt prac, termin realizacji i źródła finansowania.

 • Wręczenie medali Bene Meritus dla zasłużonych działaczy rejonu Włocławka,

  2022-02-17 10:51
  20220214_113623.jpg

        W dniu 14 lutego 2022 r w siedzibie Ośrodka Finansowo-Księgowego we Włocławku, Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD odbyło się uroczyste spotkanie członków władz okręgowych reprezentujących rejon włocławski z grupą przedstawicieli ogrodów szczególnie zasłużonych dla rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Facebook