Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Ahoj ku wielkiej przygodzie! Dzień Dziecka w grudziądzkim ROD "Niezapominajka".

2021-07-06 09:07

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, zaprosił dzieci w pierwszą sobotę lipca na pokład pirackiego statku. Ów statek był w istocie… przystrojoną trampoliną, na szczycie którego powiewała flaga z czachą i skrzyżowanymi piszczelami, to był znak, że jesteśmy przygotowani do rejsu.

Na plac przed świetlicą ogrodową przybyli adepci pirackiej sztuki, wciągnięto kotwicę i wspólnie wypłynęliśmy AHOJ! KU PRZYGODZIE NA NIEZAPOMINAJKOWĄ WYSPĘ .

Na początek, każdy został pasowany na pirata, a dokładnie wykonano mu piracki tatuaż. Następnie kapitan z opaską na oku i kolczykiem w uchu, rozpoczął od musztry, tak aby statek mógł bez problemu dopłynąć do celu. Po dotarciu do wyspy zatańczyliśmy wspólnie taniec radości. Aby móc stawiać czoła iście pirackim zadaniom.

Rekruci podzieleni zostali na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą, biorąc udział w pirackich zabawach i konkursach. Wszystkie miały na celu przyuczenie do pirackiego życia. Podczas sobotniej imprezy na dzieci czekało sporo atrakcji. Zarówno najmłodsi, jak i rodzice bawili się przy tym wyśmienicie. Piracka załoga zaprosiła dzieci także do wspólnych zabaw , była piracka strzelnica, każdy pirat ma celne oko, a zabawa poległa na trafianiu piłką do kosza lub kubka. Wiele konkurencji sprawnościowych, dotarcie do skarbu po drabinie co piraci wykonali z wyjątkową zręcznością.

Piraci potrafią współpracować ze sobą, w tej zabawie, 4 piratów, a dokładnie ich nogi zostały związane i musieli jak najszybciej pokonać tor.

Podczas VIII Niezapominajkowego Dnia Dziecka „pod piracką banderą” wręczono również nagrody za udział w konkursie plastycznym „Co ja robię na działce”, dyplom Małego Działkowca wraz z drobnym upominkiem otrzymało 9 dzieci.

Prawdziwi piraci mają sprawne nie tylko ciało, ale posilić się również muszą, dlatego kiedy dzieci wykonały już wszystkie zadania, znalazły skarb- słodycze, napoje i lody oraz upominki. Piracka zabawa podobała się wszystkim , a dobry humor i uśmiech na twarzach naszych małych działkowców był najlepszą nagrodą dla organizatorów.

 

 

mgr Małgorzata Jasińska

 

Facebook