Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

40-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu.

2019-08-12 14:12

W minioną sobotę tj. 10 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji 40–lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu.

W obchodach z ramienia Okręgu wziął udział Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców – Piotr Gadzikowski, a także insp. ds. administracyjnych OZ PZD – Oliwia Ciechomska. Wśród zaproszonych gości byli również Małgorzata Jasińska – Prezes ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu, Tadeusz Szyszkowski – Prezes ROD „Sielanka” w Grudziądzu, a także Krzysztof Widerkiewicz – Prezes ROD „Transportowiec” w Grudziądzu.

Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania przez działkowców hymnu Polskiego Związku Działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, po której głos zabrał Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski dziękując za 40 – letnią pracę na rzecz ogrodu oraz rozwoju ogrodnictwa działkowego. W swoim wystąpieniu podjął temat zmotywowania działkowców do dalszego działania i korzystania z programów Krajowej Rady PZD, a także złożył w imieniu Prezesa Polskiego Związku Działkowców – mgr. inż. Eugeniusza Kondrackiego, jak i swoim najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego jubileuszu 40 – lecia wręczając przy tym uroczysty puchar wraz z dyplomem.

Część oficjalna jubileuszu była również świetną okazją do uhonorowania wzorowych działkowców dyplomami uznania, a także upominkami za pracę, jaką wkładają w użytkowane działki.

Na zakończenie części oficjalnej przybył również Ogrodowy Duch, który niczym pasowaniem na rycerza pozwolił nowym działkowcom oficjalnie stać się częścią rodzinnej społeczności działkowej. W ramach toastu wszyscy uczestnicy imprezy wypili uroczystą lampkę szampana śpiewając przy tym głośne „Sto lat!” dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu.

Dla działkowców, jak i przybyłych gości Zarząd ROD przygotował ciepły poczęstunek, który ostatecznie zakończył część oficjalną uroczystości.

Kiedy część oficjalna uroczystości stała się przeszłością, a stres związany z jej organizacją odszedł w niepamięć działkowcy wraz z Zarządem ROD zatańczyli „Taniec pingwina”, który był początkiem świetnej zabawy przy muzyce trwającej do późnych godzin wieczornych.

 

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska

 

Materiał filmowy autor: egrudziadz.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook