Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

30-lecie ROD "Olszynka" w Grudziądzu.

2019-07-31 13:21

W słoneczne popołudnie 27 lipca 2019 roku, działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Olszynka” w Grudziądzu, obchodzili swoje kwiatowo-owocowo-warzywne dożynki, połączone z Jubileuszem 30- lecia powstania ogrodu. 

„…..Bez kawałka ziemi i własnej działki w mieście wielu działkowców nie wyobraża sobie życia. To ich pasja oraz możliwość spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na niewielkich skrawkach ziemi, gospodarują głównie emeryci, dysponujący duża ilością wolnego czasu, ale młodzi również znajdują upodobania w uprawie kwiatów i warzyw. Tak o przygodzie z działkowaniem opowiadał pan Kazimierz długoletni działkowiec ROD „Olszynka” obecnie piastujący funkcję wiceprezesa. ….”

Celebracja dożynkowa rozpoczęła się od części oficjalnej. Prezes Zarządu Halina Gehlhaar, która powitała przybyłych działkowców, gości , w osobach wiceprezesa Okręgowego Zarządu pana Mieczysława Chrapińskiego, Tadeusza Szyszkowskiego członka Okręgowe Rady, Małgorzatę Jasińską kierownik Ośrodka Finansowo-Księgowego, następnie odśpiewano hymn państwowy oraz hymn działkowców.

Pani Prezes, jak zwykle barwnie podsumowała działalność ogrodu i zwróciła uwagę na wyróżniające się osoby. W dalszej części przedstawiciel Okręgowego Zarządu pan  Mieczysław Chrapiński w imieniu władz okręgu złożył zebranym podziękowania za 30 lat pracy dla dobra społeczności działkowej oraz złożył życzenia obfitych plonów i następnych 30 lat. Ważnym momentem jubileuszowych dożynek było uhonorowanie działkowców brązowymi odznakami Zasłużony Działkowiec oraz upominkami, za pracę społeczną oraz krzewienie idei ogrodnictwa działkowego.

Organizatorzy zadbali o wszystko, aby wszyscy obecni bawili się znakomicie. Atrakcją kulinarną był chleb ze smalcem oraz ogórki wszystko przygotowane przez działkowców. zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, nawet deszcz nie przeszkodził w biesiadzie, a piękna tęcza która ukazała się na ogrodem, jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Ja tam byłam, piękne święto na zdjęciach uwieczniłam Małgorzata Jasińska OR PZD.

 

 

 

 

 

Facebook