Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

"Rośnie zainteresowanie działkami w ROD"

2020-04-29 10:27

Rodzinne Ogrody Działkowe znów stały się modne i popularne. Pomimo, że czas na dopełnienie formalności związanych z nabyciem prawa do działki jest obecnie niesprzyjający, zainteresowanie działkami rośnie lawinowo.

Sezon wypoczynkowy za pasem, ale epidemia koronawirusa spowodowała, że wszyscy musieliśmy zmienić plany urlopowe, przełożyć związane z nimi wyjazdy na bliżej niekreśloną przyszłość.  W bloku, w mieszkaniu, szczególnie w ładną pogodę, ciężko wysiedzieć. Pobyt na działce jest aktualnie jedną z nielicznych i bezpiecznych możliwości spędzenia wolnego czasu blisko natury.

Polski Związek Działkowców odnotował w ostatnim czasie gwałtowny wzrost zapotrzebowania na działki, szczególnie wśród młodych ludzi. Zainteresowanie działkami zawsze rosło na wiosnę. Co roku jest rotacja, niemniej obecnie, w czasie obowiązujących w kraju licznych zakazów i obostrzeń wynikających z ogłoszonego przez rząd stanu epidemii, pytań o wolne działki pojawia się naprawdę bardzo dużo. Do Jednostki Krajowej PZD codziennie wpływa  kilkanaście e-maili w tej sprawie. Bardzo wiele pytań podczas uruchomionych w związku z epidemią dyżurów telefonicznych (realizowanych zarówno w biurze KR jak i wszystkich biurach OZ PZD) dotyczy właśnie wolnych działek w różnych regionach kraju. Z reguły padają pytania o konkretny ROD                  (dzwoniący chcą znać także warunki i koszty nabycia działki, opłaty związane z jej utrzymaniem), ale niektórzy są zdecydowani nabyć działkę w dowolnym, położonym niedaleko miejsca zamieszkania Ogrodzie. Zainteresowani są gotowi nabyć działkę niemal natychmiast, od ręki. Wzięciem cieszą się nawet te opuszczone i zaniedbane.

Epidemia wymusza zmiany naszych zachowań i przyzwyczajeń. Wakacje i długie weekendy w tym roku na pewno większość z nas będzie spędzać inaczej niż dotychczas. Rodzinne Ogrody Działkowe zawsze były zieloną oazą w miejskiej betonowej dżungli, idealną formą wypoczynku i rekreacji na łonie natury, bez konieczności wyjazdu daleko poza miasto.  Dla młodych małżeństw z dziećmi, dla niezbyt zamożnych rodzin, dla wszystkich tych, którzy chcą mieć swój skrawek zieleni, gdzie szczególnie teraz można bezpiecznie spędzić wolny czas działka w ROD jest idealną opcją.

Położenie ROD (zwykle w centrum miasta lub na jego obrzeżach) oraz stosunkowo nieduży koszt działki (pod względem finansowym jest dostępna niemal dla każdego - oczywiście ceny działek są rożne, uzależnione od wielu czynników, w tym infrastruktury, urządzeń, nasadzeń, etc.) to zalety nie do przecenienia.

Wróciła moda na działki w ROD, z czego się bardzo cieszymy.

10.03.2020 na stronie KR Polskiego Związku Działkowców (link poniżej) zamieszczony został artykuł „Jak zostać działkowcem w PZD?” W informacji opisane są krok po kroku formalności, jakie trzeba dopełnić, aby nabyć prawo do działki w ROD.

http://pzd.pl/artykuly/22955/111/Jak-zostac-dzialkowcem-w-PZD.html

Z uwagi na fakt, że trwający stan epidemii i związane z nim obowiązujące obostrzenia mogą utrudniać realizację procedury zakupu działki Krajowy Zarząd PZD wydał w dniu 7 kwietnia 2020 r. Komunikat w sprawie przenoszenia prawa do działki w ROD podczas obowiązującego stanu epidemii, do zapoznania z którym zachęcamy wszystkich zainteresowanych nabyciem działki w ROD. 

http://pzd.pl/artykuly/23971/188/KOMUNIKAT-Krajowego-Zarzadu-Polskiego-Zwiazku-Dzialkowcow-z-dnia-7-kwietnia-2020-r-w-sprawie-przenoszenia-prawa-do-dzialki-w-ROD-podczas-obowiazujacego-stanu-epidemii.html

 

 

Monika Pawlińska

Wydział Prezydialny

29.04.2020 

 
Facebook