Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

„Mój Ogródek” – numer styczniowy od dziś w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2021-12-21 11:29

Miesięcznik „Mój Ogródek” jest dostępny w wersji papierowej i cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS https://apple.co/2TdaoGH Wybierając e-wydanie każdy artykułów można przeczytać na dowolnym nośniku – komputerze, smartfonie czy tablecie.

W styczniowym wydaniu „Mojego Ogródka” zaczynamy nowy sezon. Jedną z ważniejszych rzeczy jest przegotowanie rozsady warzyw. Aby nie popełnić błędów, skorzystaj z naszych rad i etapów postępowania – co zrobić krok po kroku, które przedstawione zostały w artykule „Niezbędnik do produkcji rozsady”.

Zachęcamy też do przeczytania artykułu „Wybieramy odmiany warzyw”. Dobrze jest przeanalizować, co warto posiać w tym roku w warzywniku, a następnie ruszyć na zakupy – najlepiej do sprawdzonego sklepu na www.dzialkowiecsklep.pl

W numerze szczególnie polecamy:

• Tunel czy szklarnia – To bardzo praktyczny artykuł, idealny dla każdego działkowca i ogrodnika. Uprawa pod osłonami uniezależnia nasze działania od pogody i znacznie przedłuża okres plonowania! Poznaj koszty związane z zakupem tunelu lub szklarni. Wybierz najlepsze dla nich miejsce na działce. Ciesz się obfitymi plonami!

• Włoski warzywnik – Tylko w styczniowym „Moim Ogródku” znajdziesz pomysł na bardzo smaczny i estetyczny warzywnik! Jeśli lubisz włoską kuchnię, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj dobór gatunków, a także ich harmonogram uprawy na działce.

• Stare odmiany – Smaki owoców z lat dzieciństwa towarzyszą nam przez całe życie. Kojarzą się z beztroskimi chwilami, gdzie owoce miały wyrazisty, konkretny smak. Warto więc posadzić na działce takie „stare” odmiany i podzielić się zarówno wspomnieniem, jak i smakiem z naszymi dziećmi i wnukami.

• Kserofity – rośliny przyszłości – Zmiany klimatyczne dotykają również i działki. Wiosenna susza, upalne lata stają się faktem, którego skutki wymuszają na nas – działkowcach zmianę doboru roślin, zwłaszcza gatunków ozdobnych. Poznaj rośliny „ przyszłości” odporne na suszę!

• Rak bakteryjny drzew owocowy – W ostatnim sezonie wegetacyjnym w dużym nasileniu występował rak bakteryjny drzew owocowych. Najmocniej porażone były wiśnie, czereśnie, brzoskwinie i nektaryny. Dlatego też w nadchodzącym sezonie należy się liczyć z większym zagrożeniem ze strony bakterii wywołujących tę groźną chorobę. Sprawdź – jak postępować, aby nie mieć problemu z chorobą!

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl , a także bądźcie z na żywo – w każdy czwartek na Wasze pytania odpowiadają nasi eksperci z różnych dziedzin ogrodnictwa. Śledźcie posty na fb i na Instagramie.

Facebook