Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

„Mój Ogródek” – co miesiąc nowe ogrodnicze porady i inspiracje! Styczniowy numer w sprzedaży od poniedziałku

2020-12-23 08:52

Zrób prezent swoim najbliższym! Obdaruj ich roczną prenumeratą „Mojego Ogródka”, to tylko 42 zł.

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

W styczniowym „Moim Ogródku” kontynuujemy cykl warzywniczy – mało miejsca dużo warzyw. Znajdziesz tu całą kwintesencję planowania warzywnika, przeznaczoną dla działkowych potrzeb. A że zima, to idealny czas na rozmyślania o nowym, warzywnym sezonie, tak więc taka zbilansowana wiedza, przyda się nawet wytrawnym działkowcom. Zbierz trzy części, a nie przeoczysz żadnego, ważnego zabiegu i ani terminu w warzywniku.

Skorzystaj koniecznie z informacji jak ciąć drzewa owocowe! W styczniowym wydaniu pomagamy krok po kroku przywrócić atrakcyjny wygląd działkowego sadu poprzez cięcie odmładzające.

Sięgnij po nasz bardzo praktyczny dodatek specjalny – „Logika ogrodu”. Dlaczego pewne rzeczy powtarzamy w ogrodzie co roku? Po co to robimy? Uzasadnienie jest bardzo proste, ale wymaga ogrodniczej, całościowej wiedzy, którą wystarczy tylko poznać, aby wszystko stało się logiczne i pasowało do siebie. W styczniowym wydaniu cz. 2 – Sadzenie, pielęgnacja i cięcie.

 

Tylko u nas, nie przegap!

• Mobilne łąki – Bioróżnorodność w mini skali, a czemu nie! Stworzenie małej łąki i ustawienie jej na działce, to doskonały pomysł, aby uatrakcyjnić istniejące już działkowe nasadzenia. Można taką łączkę postawić również na balkonie i zachwycać się takim bogactwem kwiatów, które przypominać nam będzie o naszej ukochanej działce.

• Ciekawe odmiany – Świat warzyw jest nie tylko bardzo samczy, ale też bardzo ciekawy w swoich oryginalnych kształtach. Tylko w „Moim Ogródku” znajdziesz frywolne w swym wyglądzie warzywa, które z powodzeniem można uprawiać na działce.

• Rośliny groźne w ogrodzie – Brzmi groźnie, i tak powinno być. Poznaj dziesięć gatunków, których nie należy sadzić w ogrodzie. A dlaczego? Dlatego, że są bardzo inwazyjne i mogą zaszkodzić naszym gatunkom rosnącym na działce.

 

• Wieczny las w szkle – To hit prezentowy, który wciąż jest chętnie kupowany i ustawiany w domu. Pomagamy więc w jego pielęgnacji, a tym samym krok po kroku, w instruktażowym materiale zachęcamy do zrobienia własnego wiecznego lasu. Z nami zaoszczędzisz duże pieniądze, a więc do działa!

• Trejaże dla początkujących – Nie każdy ma zdolności manualne i lubi majsterkować, ale każdy z nas lubi zadbaną działkę. Co więc wówczas zrobić? Skorzystać z prostych rozwiązań na estetyczne trejaże, doskonałe do ogrodu warzywnego i ozdobnego.

 

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

Facebook